O autorze
Absolwent Industrial Design na Pratt Institute w Nowym Jorku oraz Royal College of Art w Londynie. Zrealizował wiele projektów dla prestiżowych klientów na całym świecie, ostatnio w BOZAR i dla polskiej prezydencji w UE. Jego projekty prezentowane były na wielu wystawach, m.in. w Berlinie, Londynie, Mediolanie, Monachium, Nowym Jorku, Tokyo, Walencji. Długa lista publikacji zawiera m.in. takie tytuły jak Blueprint, Experimenta, ICON, Interni, Wallpaper, a także New York Times i Financial Times. www.studiorygalik.com

Twitter domowej roboty

Odkąd niegdyś w parku spróbowałem użyć tego dziwnego przyrządu, zakochałem się w jego działaniu. Metalowy kluczyk odlewany z cynku, posypany kalafonią, pociera o drewienko brzozowe wydając dźwięk ćwierkania. Wokół użytkownika zbiera się stado ptaków lub łasych kotów.


Zainspirowany podobnymi narzędziami myśliwych z północnych Włoch, amerykanin Roger Eddy zaprojektował Audubon Bird Call w 1947 roku i wraz z najbliższą rodziną rozpoczął jego ręczną, chałupniczą produkcję przy jadalnianym stole swojego domu w Newington w stanie Connecticut. Mimo śmierci Rogera w 2003 roku, ten rodzinny interes trwa do dziś (aktualnie w stanie Rhode Island) popularyzując amatorską ornitologię na całym świecie.

Trwa ładowanie komentarzy...