O autorze
Absolwent Industrial Design na Pratt Institute w Nowym Jorku oraz Royal College of Art w Londynie. Zrealizował wiele projektów dla prestiżowych klientów na całym świecie, ostatnio w BOZAR i dla polskiej prezydencji w UE. Jego projekty prezentowane były na wielu wystawach, m.in. w Berlinie, Londynie, Mediolanie, Monachium, Nowym Jorku, Tokyo, Walencji. Długa lista publikacji zawiera m.in. takie tytuły jak Blueprint, Experimenta, ICON, Interni, Wallpaper, a także New York Times i Financial Times. www.studiorygalik.com

Nasz Design

fot. Ernest Wińczyk
Projektowanie wzornictwa przemysłowego (design) jest obszarem z pogranicza gospodarki i kultury materialnej, ściśle związanym zarówno z rozwojem przemysłu, jakością życia, jak i z tożsamością narodową.

Projekt mebli i aranżacji wnętrz dla polskiego przewodnictwa w Radzie UE zrealizowany przez Studio Rygalik na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W ramach tego projektu zaprojektowane i zrealizowane zostały "meble artystyczne", a Tomek Rygalik jako architekt polskiej prezydencji odpowiadał za aranżacje wnętrz, w których odbywały się najważniejsze spotkania delegatów (siedziba Rady UE Justus Lipsius w Brukseli, centrum konferencyjne Sheraton w Sopocie, Hala Stulecia i Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu, Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Międzynarodowe Targi Poznańskie). W ramach projektu powstał system mebli o spójnym wyrazie oraz różnorodnym zastosowaniu, dającym możliwość konfiguracji i komponowania poszczególnych elementów w zależności od potrzeb funkcjonalnych przestrzeni. Koncepcja została oparta na połączeniu naturalnych i tradycyjnych materiałów tj. drewno bukowe, czy wełna ze świeżością współczesnego wzornictwa, we współpracy z polskimi producentami, przy zastosowaniu nowoczesnego przemysłu z zaawansowanymi technologicznie, innowacyjnymi rozwiązaniami. Jednym z nadrzędnych celów była promocja pozytywnego wizerunku Polski na międzynarodowym forum.

Trwa ładowanie komentarzy...