O autorze
Absolwent Industrial Design na Pratt Institute w Nowym Jorku oraz Royal College of Art w Londynie. Zrealizował wiele projektów dla prestiżowych klientów na całym świecie, ostatnio w BOZAR i dla polskiej prezydencji w UE. Jego projekty prezentowane były na wielu wystawach, m.in. w Berlinie, Londynie, Mediolanie, Monachium, Nowym Jorku, Tokyo, Walencji. Długa lista publikacji zawiera m.in. takie tytuły jak Blueprint, Experimenta, ICON, Interni, Wallpaper, a także New York Times i Financial Times. www.studiorygalik.com

Dobry Design

Prawdopodobnie inspirowany kluczem wiolinowym, gdyż początkowo służył do spinania nut.

Wszechobecny, skromny i praktyczny przedmiot, o którym często zapomina się, że został zaprojektowany. Możliwie najkrótszy kawałek odpowiednio wygiętego drutu, służący zwykle do spinania pliku kartek. Perfekcyjnie wykorzystuje właściwości użytego metalu oraz tarcie. To przykład przedmiotu, który został tak dobrze zaprojektowany, że wszelkie próby jego zmiany okazują się niepotrzebnym udziwnieniem. Spinacze mogą być również np. plastikowe, jednak to nie to samo - narażone są wtedy na pęknięcie gdyż nie posiadają takiej elastyczności. Inne kształty wygięcia drutu też się tak dobrze nie sprawdzają jak archetyp.

 Najbardziej popularny kształt "Gem" nigdy nie został opatentowany, ale był produkowany prawdopodobnie już w 1890 przez "The Gem Manufacturing Company".
Maszyna zaginająca spinacz "Gem" została opatentowana w 1899 przez Williama Middlebrooka.
Spinacze można rozróżniać pod względem wielkości oraz kolorów.

(źródło: Wikipedia)

Moim ulubionym jest dwudziestomilimetrowy, nie malowany. Design godny polecenia.
Trwa ładowanie komentarzy...